KONST / Litografier / Färglitografi 14332105
*
nr 1433 2105
Josef Petersson
(f. 1976), Sverige
Dramaten. Signerad, numrerad 11/20. Färglitografi, bildmått: 40x60, yttermått inklusive ram: 52x71 cm
Josef Petersson, svensk bildkonstnär född 1976.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2021
kl 20:49:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 23:02:28
1
500 kr
13/11 08:21:20
2
800 kr
13/11 12:49:26
1
700 kr
13/11 12:49:26
2
800 kr (Budbetjänt)
13/11 12:49:59
1
900 kr
16/11 20:36:43
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
22 nov
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Slas Stig Claesson, Corneille, Lena Cronqvist, Erland Cullberg, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö E ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dramaten färglitografi grafik josef petersson litografi litografier litografiskt blad nybrokajen stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37
-
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45
*
Josef Petersson
Josef Petersson, svensk bildkonstnär född 1976.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
nr 1433 2105
Josef Petersson
(f. 1976), Sverige
Dramaten. Signerad, numrerad 11/20. Färglitografi, bildmått: 40x60, yttermått inklusive ram: 52x71 cm
Josef Petersson, svensk bildkonstnär född 1976.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/11 23:02:28 | 1 | 500 kr |
13/11 08:21:20 | 2 | 800 kr |
13/11 12:49:26 | 1 | 700 kr |
13/11 12:49:26 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
13/11 12:49:59 | 1 | 900 kr |
16/11 20:36:43 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
22 nov
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Slas Stig Claesson, Corneille, Lena Cronqvist, Erland Cullberg, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö E ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dramaten färglitografi grafik josef petersson litografi litografier litografiskt blad nybrokajen stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45